ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА МЛАДИТЕ И СПОРТОТ“ ВЕЧЕРВА СО БОГАТА ПРОГРАМА ВО РАДОВИШ

Вечерва со почеток од 18.00 часот на Плоштадот Св. Спасо Радовишки ќе се одржи прослава по повод „Денот на младите и спортот“ воедно ќе биде прославена со концерт и 104-годишнината од споменот на Мустафа Кемал Ататурк.

На оваа прослава ќе се одржи богата културно уметничка програма.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза