ВО РАДОВИШ ЌЕ БИДЕ ОРГАНИЗИРАН ПРОДАЖЕН „САЕМ НА КНИГАТА“

Саемот на книги 2023 кој го организира Општинската народна библиотека „Браќа Миладиновци“ Радовиш на кој љубителите на книгата ќе може да избираат од понудата на голем број домашни и странски автори, странска литература, стручна, научна и белетристичка литература, книги за млади и деца по саемски цени.

29 мај до 01 јуни 2023 година од 10:00 до 19:00 часот


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза