ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА- ЕКИПАТА ОД ООУ “КОСТА РАЦИН” ПОДАРЕШ ПРВИ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО

Машката одбојкарска екипа од ООУ “Коста Рацин” Подареш под менторство на наставникот Симеон Џеков, вчера учествуваа на Државното првенство во одбојка – Мали олимписки игри, организирано од Федерација на училишен спорт на Македонија и го освоија првото место.

 

Честитки за нашите шампиони, горди сме на нивните успеси.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза