НАСТАП НА “РАСПЕАНИ РАДОВИШАНИ”НА ФЕСТИВАЛОТ “ПОД КУЛИТЕ НА СТРУМИЦА”

Изминатиот викенд нашиот ансамбл  “Распеани Радовишани” имаше настап на на манифестацијата “Под кулите на Струмица” која се одржа по 13 пат.

На овој фестивал  учествуваа шест ансамбла.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза