НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА ГРАЃАНИТЕ ОД ПРАВОСЛАВНА ВЕРОИСПОВЕД – Петок ден пред Духовден

Петок пред Духовден, 02 јуни е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.

Според Законот за празниците, 02 јуни (петок), ден пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

Related Articles

Временска прогноза