РАДОВИШАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ ПО БАРАЊЕ НА СУДОТ

На  06.06.2023 во 19.15 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници лишиле од слобода лице (37) од Радовиш затоа што по извршена  пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција било констатирано дека евидирал со мерка „апси” по барање на Основен суд Радовиш.

Тој бил предаден за спровод во Казнено-поправната установа Затвор Струмица.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза