НАСТАНАТ ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА НА БУЛЕВАРОТ АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ВО РАДОВИШ

Утрово во 05:45 часот во ТППЕ Радовиш пријавен бил  пожар во станбена зграда на Булеварот Александар Македонски.

Опожарени се станбени делови од 4 и 5 ти спрат. ТППЕ Радовиш има интервенирано со 3 возила и 8 пожарникари, во настанатиот пожар предизвикано е материјална штета без повредени лица.

Причината за настанатиот пожар треба да се утврди дополнително. 

 

ТППЕ Радовиш


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза