НА ПАТОТ РАДОВИШ-СТРУМИЦА ПРИВЕДЕН КРИУМЧАР КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ СЕДУМ ЛИЦА МИГРАНТИ

На 02.07.2023 околу 15.50 часот полициски службеници од Полициска станица Радовиш во близина на с.Дукатино, струмичко, го лишиле од слобода Е.М.(24) од Виница.

Тој бил затекнат како управува патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, кое било запрено од страна на полициски службеници, а во него се превезувале седум илегални мигранти.

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза