ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ „ЈУРУЧКИ ФЕСТИВАЛ“

Вчера во Радовиш беше одржан 15. по ред Јуручки фестивал.

Овој традиционален фестивал беше со богата програма, покрај фолклорните настапи на ансамблите од Радовиш и регионот, големиот број на гости од Република Турција, исто така присутните имаа можност да го проследат традиционалното Пеливанско борење.

ФОТО ГАЛЕРИЈА – Јуручки фестивал 2023 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза