СЛЕДУВААТ ДВА НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ВО АВГУСТ

Неработен ден е 2-ри август (среда), Денот на Републиката и важи за сите граѓани на Република Македонија, неработен ден е на 28 август во чест на празникот Успение на Пресвета Богородица и истиот е неработен за граѓани од православна вероисповед.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза