ВТОРИ AВГУСТ „ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА“ – НЕРАБОТЕН ДЕН

Денот на Републиката, 2 август (среда) е неработен за сите граѓани во Македонија.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија (“Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 2 август – Денот на Републиката е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

На сите граѓани на Република Македонија им го честитаме Денот на Републиката.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза