КУП НА МАКЕДОНИЈА: ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА ПРОТИВ ОХРИД

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) вчера со жрепка ги одреди двојките за шеснаесетфиналето во националниот куп. ФК Детонит Плачковица ќе се соочи со Охрид во Охрид.

Бранителот на трофејот Македонија ЃП, како и ланските полуфиналисти и финалисти – Струга Трим Лум, Шкендија и Силекс, натпреварите ќе ги почнат од осминафиналето.

 

 

КУП на Македонија, 1/16 финале:

Јанг Тим – Победа

Новаци 2005 – Брегалница

Башкими 1947 – Скопје

Аресими 1973 – Тиквеш 1930

Кожуф Гевгелија – БРЕРА Струмица

Карбинци – Воска Спорт

ГФК Охрид – Детонит Плачковица

Беласица – Гостивар

БФК Коњаре – Шкупи 1927

Беса 1976 – Вардар

Тетекс 1953 – Работнички

Влазерими 1977 – Пелистер.

 

 

Натпреварите се закажани за 20 септември од 15 часот, а во случај на нерешен резултат патникот во осминафиналето ќе го одлучи подоброто изведување пенали.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

Related Articles

Временска прогноза