ОД ПОДМЕТНАТ ПОЖАР ВО ОПАСНОСТ ДОВЕДЕН МАНАСТИРСКИОТ КОМПЛЕКС „ИСУС“

Вечерта, помегу 28-ми и 29-ти, на големиот празник Голема Богородица, подметнат на повеќе локации огромен шумски пожар на тромеѓјето помегу месностите Восанци, Калугерица и Папавница.
По огромна битка и со натчовечки напори на пожарникарите од ТППЕ Радовиш до раните утрински часови пожарот бил локализиран, со оваа интервенција бил заштитен манастирскиот комплекс “Исус„.
ТППЕ Радовиш

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза