СВЕТСКИОТ ДЕН НА ПРВАТА ПОМОШ ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАН СО СИМУЛАЦИСКА ВЕЖБА

Црвен крст – Општинска организација Радовиш ќе го одбележа Светскиот ден на првата помош со симулациска вежба која ќе се одржи утре на плоштадот Св. Спасо Радовишки.

 

 

Информираат од ОО Црвен Крст

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

About the author /


Related Articles

Временска прогноза