КАЈ РАДОВИШАНЕЦ НА ТАБАНОВЦЕ ПРОНАЈДЕНА ПОГОЛЕМА СУМА ПАРИ, ПРЕДАДЕНИ НА ЦАРИНСКАТА СЛУЖБА

Вчера попладне во 14 часот на ГП Табановце, на влез во државата, извршена е контрола на радовишанец кој управувал патничко возило со шведски национални ознаки, извести МВР.

– При преглед и претрес на лицето и возилото биле пронајдени поголема сума пари во девизи повеќе од пријавеното, соопшти МВР.

Лицето било предадено на царинската служба за понатамошна постапка и ќе се соочи со соодветен поднесок.

 

 

*фото Архива

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза