СРЕДА НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ „11 ОКТОМВРИ-ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ“

11 октомври (Среда) ќе биде неработен ден за сите граѓани. Ова произлегува од празничниот ден Денот на народното востание.

„Согласно со Законот за празниците, 11 октомври 2023 година (среда), Денот на народното востание, е државен празник. 11 октомври е неработен ден за сите граѓани.


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

Related Articles

Временска прогноза