ОДРЖАНА „CACIB РАДОВИШ“ ЗА СИТЕ РАСНИ КУЧИЊА

Кинолошкото друштво Фамилијарис од  Радовиш по 9-пат ја организираше кинолошка изложба на расни кучиња во покровителство на Општина Радовиш.

Оваa изложба која воедно е и прва интернационална изложба на која просуствуваа повеќе од 100 кучиња од сите раси а истите беа оценети од реномирани судии од Македонија и Србија.

Настанот беше одржан во Комплексот Д клуб во Радовиш.

 

 

 

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза