ЗАПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА И САНАЦИЈАТА НА ДЕЛ ОД КОЛОВОЗОТ

Во централното градско подрачје во Радовиш се започна со реконструкцијата и санацијата на дел од коловозот во Радовиш.
Од општината апелираат и ги замолуваат жителите и учесниците во сообраќајот за нивно разбирање и трпение додека се одвиваат овие работни активности.
Подобрувањето на инфраструктурата е од големо значење за сите нас, велат од Општина Радовиш.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза