КАРАТИСТИ ОД КАРАТЕ КЛУБ „ФЕНИКС“ ОСВОИЈА НАГРАДИ ОД ТУРНИРОТ ВО СКОПЈЕ…

На меѓународениот карате турнир “13 ноември” кој се одржа во Скопје, настапија двајца наши натпреварувачи во кати и кумите, притоа и двајцата освоија бронзени медали:
Игор Василев – освоено 3 место (категорија јуниори до 21 год.)
Ристе Дулев – освоено 3 место (кадети до 14 год.)

Карате Клуб Феникс – РадовишПреземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза