„ШЕСТОНОЕМВРИСКИОТ ТУРНИР“ ПРЕД ФИНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Шестоноемврискиот турнир во мал фудбал кој се одржува изминатите недели, се ближи кон финалето.

Вечерва ке се одиграт полуфиналните натпревари, Финалните натпревари се закажани утре 06.11.2023 година, со што ке бидат прогласени и најдобрите од овој традиционален шестоноемвриски турнир во мал фудбал. 

⚽️ 05.11.2023 (Недела) – 🥅 1/2 – Полуфинални натпревари

============================
21.00 Freight One – Црна река
22.00 Петров Дооел – Гостил.кај Џек
============================
–Шестоноемвриски турнир во мал фудбал Радовиш–
⛳️ СРЦ “25 мај“ Радовиш

Спортската сала е претесна за љубителите на фубалот кои секоја вечер ги следат натпреварите, од организаторот ЈППСО Радовиш 2014 упатуваат покана до сите љубители на спортот да дојдат и ги погледната возбудливите натпревари од Шестоноемврискиот турнир во мал фудбал.Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза