„РК РАДОВИШ ПРОТИВ РК ПРЕСПА“ – ИЗВЛЕЧЕНИ ДВОЈКИТЕ ЗА РАКОМЕТНИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА

Во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од елиминациското коло од Куп на Македонија во машка конкуренција.

Како што известуваат од РФМ, предвидено е елиминациските натпревари да се одиграат на 9 и 10 декември.


Во првото коло во ракометниот Куп на Македонија ќе се сретнат екипите.

РК БИСИНОВ ФРУИТ ЛЕНД – РК МУЛТИ ЕСЕСН
РК КИЧЕВО 2020 – РК ВАРДАР НЕГОТИНО
РК МЕТАЛУРГ РА – РК СКОПЈЕ 2020
РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7 – РК АЕРОДРОМ
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК ОВЧЕ ПОЛЕ 1958

РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ – ГРК ТИКВЕШ 2014
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РК ШАМПИОН
МРК КУМАНОВО – РК ТЕКСТИЛЕЦ
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
МРК БОРЕЦ 1950 – РК ПРОЛЕТ 62

РК ДРАЧЕВО – РК АЛКАЛОИД
СРК ПРЕСПА ВАРДАР – РК РАДОВИШ
РК ПРИЛЕП – РК ЈЕХОНА
РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК СТРУГА
РК МЛАДОСТ 1977 – ГРК ОХРИД

 

Бранителот на трофејот Вардар е слободен во почетното коло

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза