15 ГОДИНИ ОД ГОЛЕМАТА ПОПЛАВА НА РАДОВИШ

ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ!

За само половина час големата „Бура“ која го зафати Радовиш остави пустош!

Полавени домови,  откорнати кровови и дрвја, настанати огромни материјални штети, однесен мостот на Река Сушица, двајца загинати и еден исчезнат – оваа е епилогот од вчерашното невреме. – ВАКА ИЗВЕСТУВАА МЕДИМИТЕ ЗА РАДОВИШ !

 

4 Декември 2008 година.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза