АМБИЦИИТЕ ОСТАНУВААТ! ФК ДЕТОНИТ СО АКТИВНИ ПОДГОТОВКИ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ…

После паузата околу празниците, екипата – есенскиот вице-шампион од втората фудбалска лига започна официјално со подготовките пред пролетниот дел од сезоната 23/24.

Заедно со новите засилувања Тони Мичковски и Александар Ѓорѓиески, екипата се подготвува, предвидени се за одигрување и неколку контролни натпревари со што се планира да се подобри формата.

Детонит Плачковица во есенскиот дел беше второпласиран во лигата со 35 бода, позади првопласираната Беса, но пред Пелистер.

Амбициите остануваат имаме дополнителни две засилувања велат од управата.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

Related Articles

Временска прогноза