БАДНИКОВИ ПОВОРКИ!

Почитувани дечиња, почитувани коледарчиња, драги родители, учители, баби, дедовци, драги граѓани на нашата мила Татковина! Ги започнуваме подготовките за БАДНИКОВИ ПОВОРКИ 2024.

Затоа, Ве покануваме да ја повтореме божиќната песна ,,Вечниот Бог”, да ги подготвеме божиќните ѕвезди и сите заедно на 6-ти јануари 2024 година (сабота) во 10:30 часот тргнувајќи од црквата “Св. Илија” преку плоштадот Св. Спасо Радовишки до црквата “Св. Троица”, заеднички во еден глас да Му пееме на Христа и да го најавуваме Неговото Раѓање!

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза