САБОТА НЕРАБОТЕН ДЕН

Свети Сава – 27 јануари (Сабота) е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните, припадници на српската заедница, им го честитаат празникот Свети Сава.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза