ОПШТИНА КОНЧЕ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ГОЛЕМИОТ ПРАЗНИК БОГОЈАВЛЕНИЕ

Почитувани граѓани на Општина Конче, со големо задоволство Ве покануваме сите заедно по втор пат да ја проследиме централната манифестација Богојавление-Водокрст Општина Конче 2024.

Голем број на изненадувања за учесниците и за среќниот подигач на светиот крст ваучер во вредност од 30 000 денари.

Централната манифестација ќе се одржина реката Крива лакавица со почеток од 12 часот.

 

Информираат од општина Конче

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза