ВИКЕНДОТ ШТО ПРЕТСТОИ СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ

Викедот што претстои ќе биде со сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

 

Прогноза за 18.02.2024Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 11°C до 19°C


Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 19.02.2024Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 10°C до 16°C


Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Прогноза за 20.02.2024Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 7°C до 14°C


Променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза