НАСКОРО ЗАПОЧНУВА ПЛЕЈ ОФ ЗАВРШНИЦАТА – РК РАДОВИШ СО АКТИВНИ ПОДГОТОВКИ…

Наскоро започнува пролетниот дел од првенството во Супер ракометната лига, од РК Радовиш упатуваат покана до љубителите на ракометот и спортот во  заедно да ги проследиме и претстојните натпревари на нашиот ракометен клуб, и им дадеме поддршка на нашите ракометари кои во Плеј оф завршницата влегуваат со цел пласман во највисокиот ранг на натпреварување – Супер ракометната лига на Македонија.

Инаку РК Радовиш веќе подолг период се подготвува за продолжетокот од првенствените натпревари, тренинзите се одвиваат редовно во СРЦ 25 мај во Радовиш, а се одиграни и неколку контролни натпревари.

Првото коло нашите ракометари гостуваат во Скопје, а во второто коло се домаќини на екипата од Велес, кој е исто така конкурент за влез во Супер лигата, третото коло гостуваме во Богданци а потоа ни доаѓа екипата од Скопје  Ѓорче Петров

 


 

*фото АрхиваПреземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза