ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА ОДРАБОТИ УШТЕ ЕДЕН КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР

Екипата на есенскиот вице шампион од Втората фудбалска лига на Македонија ФК Детонит Плачковица одработи уште една контролка.

Пред почетокот на сезоната во Радовиш гостуваше екипата на ФК Саса од Македонска Каменица, овој натпревар заврши со резултат 2-1 за домашната екипа, овој е еден од повеќето контролни натпреаври кои нашиот клуб ги одигра пред почетокот на пролетниот дел од првенство, контролки се одиграа со струмичка Беласица, Брагалница од Штип, Тиквеш од Кавадарци во сите овие натпреаври нашите фудбалери имаа позитивен резултат.

Со неколкуте засилувања кој нашиот клуб ги имаше во предодниот период ќе се атакува на високите позиции кои носат влез во Првата фудбалска лига на Македонија. 

 

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза