ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА СО НОВ ГОЛМАН ЈА ЗАПОЧНУВА СЕЗОНАТА

„Дамјан Јакимовски добредојде во фамилијата на ФК Детонит Плачковица“ – со ова денеска беше претставено од страна на управата на нашиот фудбалски клуб.
Новото засилување е на голманската позиција и доага од екипата на ФК Тетекс. Кој покрај досегашниот првотимец ќе биде задолжен помеѓу стативите.
Овој млад голман потекнува од  Вардар, играше за Еуромилк, Њу Старс, некогашниот второлигаш Локомотива од Градско, Маџари Солидарност и Тетекс.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза