ПРОЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ – Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во Радовиш

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец- ќе преовладува денеска во Радовиш.

Утре ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе се задржи релативно топло време, а локални врнежи од дожд ќе има од недела. Во петок и за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

 

Прогноза за 23.02.2024Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 13°C до 18°C


Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а наместа во источните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

Прогноза за 24.02.2024Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 12°C до 17°C


Променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен, а во источните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

 

Прогноза за 25.02.2024Минимална температура: 4°C до 8°C
Максимална температура: 11°C до 17°C


Променливо облачно, попладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

 

*фото АрхиваПреземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

Related Articles

Временска прогноза