СОНЧЕВО И НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ

Сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 12 до 20 степени.

Во Скопје претежно сончево и тивко. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 15 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на магла по одделни котлини. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза