ДЕНЕСКА ОПОЖАРЕНА КУЌА ВО ЦЕНТРАЛНОТО ГРАДСКО ПОДРАЧЈЕ ВО РАДОВИШ

Денеска во 13.01 часот пожарникарите од ТППЕ Радовиш интервенрале на пријавен пожар на запалена куќа во централното градско подрачје поточно позади Пицерија Гетсби.

Дежурната екипа на ТППЕ Радовиш за само три минути била присутна не лице место со што за кратко време била изгаснатата опожарената куќа. Во успешната интервенција беа изгаснати простории кои имало опасност да бидат опожарени старите тавански греди.

Причината дополнително ќе се утврдува.

 

 

ТППЕ Радовиш

 

 

 


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза