ОТВОРЕНА ЛИКОВНАТА ИЗЛОЖБА ОД ЛИКОВНИОТ КУРС ОРГАНИЗИРАН ОД „РАДА ДЛУР“

Во саботата беше отворена ликовната изложба од ликовниот курс организиран од „РАДА ДЛУР“.

 

На изложбата младите и талентирани ликовни уметници беа поздравени од Градоначалникот Ристов, кој им честиташе за добиените сертификати, посакувајќи им успешна ликовно-уметничка кариера.

 

 


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза