ПЕНДАРОВСКИ ПРВ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ, ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ПОД РЕДЕН БРОЈ ДВА

Жрепката во Државната изборна единица пред малку го одреди редоследот на гласачкото ливче за претседателските избори.

Под реден број еден ќе биде актуелниот претседател Стево Пендаеровски, а под реден број два, Гордана Силјановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ.

Реден број три е Стевчо Јакимовски, број четири Бујар Османи, број пет Билјана Ванковска, број шесрт Арбен Таравари и број седум Максим Димитриевски.

Првиот круг од изборите е на 24 април.

 

Редоследот на кандидатите за претседатели беше утврден на денешното жребување што се случи на седница на Државната изборна комисија во присуство на претставници на подносителите на кандидатурите.

 

 

 


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза