ПОЛОЖЕНО СВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА СТРЕЛАНИТЕ НЕВИНИ ГРАЃАНИ ОД С. ГАВРАН

Во саботата сојузот на борците за општините Радовиш и Конче положија свежо цвеќе на спомен плочата во с.Гавран по повод 101 година од стрелањето на невините граѓани на Гарван.

На свеченоста присуствуваа и делегации од ЕЛС Конче како и делегации од соседните општини Неготино и Штип.

 


 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза