ПРОМОЦИЈА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА „ТВОЈА МАКЕДОНИЈА“

Денеска (30.03.2024) почнувајќи од 12:00 часот во Филхармонија, ќе се промовираат кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“ за парламентарните избори 2024.

Свое обраќање на настанот ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза