РК РАДОВИШ ВО СКОПЈЕ… Познати домаќините на последната рунда од Купот на Македонија

Пред двете последни кола од првиот дел на плеј-оф и плеј-аут шампионатот ќе се одиграат и натпреварите во ракометниот Куп на Македонија.

Групите што ќе ги дадат четирите учесници на Ф4 турнирот ќе се одиграат на 22 и 23 март, а веќе се познати и домаќините на групите

 

Група 1 – „Јасмин – Кавадарци“:

Е. Пелистер 2 – Тиквеш; Прилеп – Мулти Есенс

 

Група 2 – „Автокоманда – Скопје“:

Бутел Скопје – Струга; Алкалоид – Вардар Неготино

 

Група 3 – „Јане Сандански – Скопје“:

Т. Пролет – Голден Арт; Радовиш – Вардар 1961

 

Група 4: – „Билјанини извори – Охрид“:

Е. Пелистер – Куманово; Охрид – Скопје 2020

 


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза