30 СТЕПЕНИ СЕ НАЈАВУВААТ ЗА ОД ПОНЕДЕЛНИК

Утре кон крајот на денот, во текот на ноќта и во четврток претпладне ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

 

Времето денеска беше облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта, пообилни во западните делови. Минималната се движи до 5 степени, додека пак максималната температура до 12 степени.

Од четврток облачноста ќе се намали и потоа следува период на сончево и топло време со пораст на температурата до кај 30 степени.


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза