НАСТАНАТ ПОЖАР ВО РАКЛИШ – СПАСЕН ЧОВЕЧКИ ЖИВОТ!

Синоќа во Раклиш во 21 часот и 21 минута избувнал пожар во стара куќа.

Пожарникарите од ТППЕ Радовиш за кратко време пристигнале на самото место и увиделе две запалени простории.

Со брзата умешност и пожртвуваност на пожарникарите, спасен е човечки живот – лицето било во едната просторија опожарена.

Пожарот за кратко време бил локализиран и изгаснат.

 

Известуваат од ТППЕ Радовиш


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза