ДЕНЕСКА СОНЧЕВО СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ, НАУТРО СТУДЕНО

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -4 до 3°C, а максималната од 13 до 20°C.

 

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

-9 Попова Шапка,  -6 Маврови Анови,  -5 Крушево, -4 Крива Паланка, Берово, -2 Претор, Битола, -1 Скопје-Петровец, Виница, Охрид, Прилеп, Тетово, 0 Струмица,  Штип, 1 Демир Капија, Кавадарци, 2 Скопје-Зајчев Рид, 3 Велес, Дојран, 5 Гевгелија.

Наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м²)

5 Битола, 3 Берово, Крушево, Охрид, 2 Претор, 1 Попова Шапка, Кавадарци, Пожар, Прилеп, Тополчани, Тетово, Пожаране, Маврови Анови.

 


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза