ПОРАКА ОД ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НА ПОЧЕТОК НА КАМПАЊАТА (ВИДЕО)

Професорката Гордана Силјановска-Давкова има порака за денешниот почеток на изборната кампања за претседател на државата.

Таа прашува дали Македонија е пристојна република која се темели и го почитува интересот на граѓаните.

Ќе испратам порака и да ги прашам граѓаните дали се горди и на кого се горди, да се запрашаат дали навистина ги претставуваат оние кои ги штитат државните и националните интереси или сопствените  и олигархиските интереси и што треба да направиме за да биде Македонија пристојно место за живеење. Дали  е ова една пристојна Република оти Републиката секогаш се темели и го почитува интересите на граѓаните, порачува професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија.

 


 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза