СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА, БЕШЕ НА СРЕДБА СО ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА, ЃОРГЕ ИВАНОВ


Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, беше на средба со поранешниот претседател на Македонија, Ѓорге Иванов.

„Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Имавме можност да поразговаравме за многу теми и да споделиме искуства за кампањите, како и двата негови мандати кои беа исполнети со многу предизвици.
Размената на искуства и мислења се значајни за периодот кој ни претстои“, напиша таа на фејсбук.

 

 

 


 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза