ЛИЦЕ АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛО КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КОИ ИЗВРШУВАЛЕ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ

На 31.03.2024 во 11.40 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.И.(27) од Радовиш затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи.
За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.
СВР Струмица

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

Related Articles

Временска прогноза