ШЕГАТА ЗА 1-ВИ АПРИЛ НЕ ИЗОСТАНА! Радовиш во детската фантазија…

Меѓународниот ден на шегата 1-ви Април денеска во Радовиш беше одбележан и претворен во карневал на детската фантазија.

Плоштадот Св.Спасо Радовишки личеше на пролетен мозаик и кошница исполнета со разнобојни цветови, бубамари, пчелички, кловнови, волшебници, дизниеви јунаци и многу други маски, коишто денес беа дел од традиционалната „Априлијада“.

Дефилето започна училиштата кон општинската зграда и движејки се кон плоштадот, и овој пат дечињата и учениците им ги исполнија срцата на сите присутни родители, баби и дедовци и роднини.


 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

Related Articles

Временска прогноза