НАСТАНАТ ПОЖАР ВО КУЌА НА УЛИЦА „ШАИН МААЛЕ“ ВО РАДОВИШ

 

На 06.04.2024 во 22.35 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќата на М.А. на улица „Шаин маале“ во Радовиш.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

 

Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

 

*фото Архива

 


 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза