ПЕНДАРОВСКИ: ЗНАМ ДЕКА НА 24 АПРИЛ ЌЕ ИМ КАЖАТ „НЕ“ НА ОНИЕ КОИ НЕ И МИСЛАТ ДОБРО НА ДРЖАВАТА

Четвртиот ден од изборната кампања вчеравечер кандидатот за претседател Стево Пендаровски го заврши со граѓански митинг во Охрид.

Посочувајќи дека го одржал ветувањето дадено пред охриѓани пред пет, односно пред 10 години дека ќе биде претседател на сите, Пендаровски рече дека, ако повторно ја добие нивната доверба, и во следните 5 години нема да работи на поделби меѓу граѓаните и нема да работи на поделби меѓу Македонците и останатите кои живеат во државата. Вети дека сите милион и осумстотини илјади жители на Македонија ќе ги третира како членови на неговото семејство.

„Не постои ниту еден граѓанин во Македонија кој може да каже дека е дискриминиран од мене затоа што не е Македонец, затоа што е Албанец, Турчин, Влав, Ром, Србин, Бошњак, било што. Не постои ниеден граѓанин на Македонија кој може да каже дека не ги добил своите права или не добил прием кај мене, не разговарал со мене за своите проблеми затоа што не е член на СДСМ, на НСДП, на ЛДП, на било која партија од владејачката коалиција. Секој кај мене кој побарал дошол, бил сослушан и колку што ми биле потенцијалите и можностите сум се трудел да му помогнам“, подвлече Пендаровски.

 

 


 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза