ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА НА ОВИЕ ИЗБОРИ! – ОВАА ГО ИСТАКНАА ГОВОРНИЦИТЕ НА СИНОЌАШНАТА ГРАЃАНСКА СРЕДБА ВО РАДОВИШ


Време е граѓаните да живеат достоинствен живот во Македонија каде што ќе има правда, успешен образовен систем, подобар здравствен систем.

После осми мај Македонија ќе биде повторно слободна и предводена од Влада на ВМРО-ДПМНЕ. А, сите оние кои што и нанесоа зло, неправда, болка, јас ви ветувам дека ќе одговараат.

Синоќа на граѓанската средба во првиот МК во Радовиш, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во Изборната едница 4, Александар Николоски, заедно со кандидатите за пратеници од Радовиш Гоце Дединец и Моника Трајанова, Антонио Милошоски им ги презентираа на присутните граѓани проектите од програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Државата е твоја и време е да си ја вратиш во свои раце! Македонија повторно твоја! Промените во твои раце! Приклучете се и бидете дел од тимот кој победува! За Претседател Гордана Силјановска Давкова за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата- истакнаа говорниците на средбата.

 

 


 

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза