УСПЕСИ НА БК БУЧИМ ШАМПИОНИ КОНЧЕ

 


На меѓународниот турнир во Качаник-Косово, учество зедоа преставници од БК Бучим Шампиони Конче, од четири преставници освоени четири места

Исто така на државниот натпревар во У-15 категорија, кој што се оддржа во Штип, го освоија првото место со вкупен екипен пласман.

Сакаме да им се заблагодарам на сите учесници кој издвојуваа победа, стручниот тим и сите останати кој придонесоа да се чиствуваме горди на големите успеси – истакнуваат од Општина Конче.


 

 

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза