УБАВО СВЕДОШТВО ЗА ВЕНКО ВО ГРУПАТА „И ЈАС СУМ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ”


Убаво сведоштво за Венко во групата „И јас сум Венко Филипче” – пред вчераниот митинг во Скопје

 

Денес ме побара една мајка на која маката не и дала друг избор,се познаваме онака од фб а е член на оваа група.

Ме замоли за совет како да стапи во контакт со Др.Венко,дали би и одговорил дали ќе се јави?

Барај го и реков…ќе ти се јави,уствари пиши му денес е во Скопје на митинг можеби е во гужва. Пиши му на вибер ќе ти врати знам..

Ме побара после неколку часа онолку колку и биле потребни да собере храброст да му се јави….

Беше толку возбудена,гласот и трепереше…ми се јави рече…на второто звонење ми крена телефон.Зборуваше со мене како да се познаваме,многу едноставен,човечки разговор како помеѓу двајца пријатели…

Ми закажа средба Македонче…фала ти

Не се сомневам,ти кажав и секогаш секому кажувам дека едноставно тој е таков..човек е…

И на оваков ден во таа гужва денес на бина…тој Др.Венко крена телефон на непознат број и даде надеж на една мајка!

Понекогаш е доволно да ислушаш некого,да бидеш достапен без разлика каде си …

 

Еден е Венко Филипче …

Ти благодарам во име на мајката докторе 

 

 


 

 

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза